Zajęcia

Grupy najmłodsze 5 - 8 lat

Dzieci z grupy najmłodszej zapoznają się z różnymi technikami malarskimi, graficznymi i rzeźbiarskimi.

Lubimy wprowadzać elementy sztuki teatralnej i animacji, tak aby jak najlepiej rozwijać umiejętność twórczego myślenia i jednocześnie dobrze się bawić. Dużo czytamy, oglądamy reprodukcje dzieł sztuki, poznajemy twórczość i legendy ludów z całego świata, które są świetną inspiracją dla młodych atrystów.

Grupy najmłodsze  5 - 8 lat
Grupy  9 - 12 lat

Grupy 9 - 12 lat

Dzieci w grupach 9-12 lat poznają techniki wymagające większej precyzji i umiejętności, ale wciąż chodzi o dobrą zabawę!

Poznajemy wybrane zjawiska i style z historii sztuki, także sztuki współczesnej. Zaczynamy sudiować naturę; modela, pejzaż i martwą naturę. Nie stronimy jednak od zadań mających na celu rozwijanie wyobraźni, umiejętności działania w grupie i takich, które są po prostu śmieszne i relaksujące. Dziewczynki chętnie się zajmują rękodziełem: szyciem, haftowaniem, robieniem biżuterii. Prawie co roku przygotowujemy przedstawienie teatralne,tworzone od A do Z przez dzieci (scenariusz, scenografia i pacynki, marionetki bądź przebrania).

Grupy najstarsze od 13 lat

Dzieci z grup najstarszych często z zazdrością patrzą na to co robią młodsi i też domagają się zabawy i radosnej twórczości. Ale szczególny nacisk kładziemy na studium z natury.

Pracujemy wtedy w pracowni wyposażonej w sztalugi . Rysujemy i malujemy modela, martwą naturę. Robimy szkice postaci w ruchu. Wykonujemy rzeźby z gliny. Uczymy się różnych technik grafiki warsztatowej (pracownia jest wyposażona w prasę graficzną), takich jak linoryt, sucha igła, mezzotinta, gipsoryt i ...ceratoryt (technika wynaleziona przez polskiego artystę biedującego w czasie studiów w Monachium pod koniec XIX stulecia). Wszystkim tym zadaniom towarzyszy oczywiście poznawanie historii sztuki i powstają prace inspirowane dziełami sztuki. Zeby nie było tak strasznie poważnie lubimy się pobawić w filcowanie na sucho lub mokro, zrobić abażur do lampy w technice papier mache, maski weneckie i inne przyjemne rzeczy.

 

Grupy najstarsze  od 13 lat
warsztaty krawieckie

warsztaty krawieckie

W naszej pracowni uczymy również szycia!

Organizujemy Sobotnie Warsztaty Krawieckie (1-2 razy w miesiącu)

i Wakacyjny Kurs Krawiecki dla Młodych Panien.

Warsztaty sobotnie są przeznaczone dla dzieci od 9 roku  zycia na różnych poziomach zaawansowania. Również dla tych, które nigdy nie szyły na maszynie - przechodzą przeszkolenie z obsługi maszyny. Jedno spotkanie trwa zazwyczaj 3 godziny. Na warsztatach szyliśmy m.in. rękawiczki polarowe, komplet dzianinowy - czapkę i komin, okładkę na pamiętnik, przybornik artysty (na notes i ołówki) i torebkę filcową.

Kursy wakacyjne są na 3 poziomach zaawansowania: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Kurs trwa 5 dni, codziennie w ciągu 7 godzin mamy zajęcia kulinarne, szycie i rękodzieło.

Zapraszam do obejrzenia relacji z poprzednich kursów:

http://plastykalomianki.pl/aktualnosci/zimowy-kurs-krawiecki-2016/

http://plastykalomianki.pl/aktualnosci/zimowy-kurs-krawiecki-dla-mlodych-panien/

http://plastykalomianki.pl/aktualnosci/wakacyjny-kurs-szycia-za-nami/

Oraz na nasz fb, gdzie również można znaleźć zdjęcia z warsztatów sobotnich i kursów wakacyjnych

https://www.facebook.com/plastykalomianki

Wszystkie wymienione techniki są dostępne dla większości grup wiekowych, ale poziom zajęć jest zawsze dostosowany do umiejętności i zdolności koncentracji danych grup wiekowych.

Wszystkie grupy uczestniczą co najmniej trzy razy w roku w zajęciach plenerowych.

Jedne z nich przeznaczamy na szkicowanie koni, a pozostałe to malowanie lub rysowanie pejzażu w pięknych miejscach naszej gminy. Kiedy robi się ciepło i wszyscy tęsknie patrzą przez okno, robimy zajęcia w ogrodzie gdzie można sobie pozwolić na różne szalone techniki, na przykład tzw action painting ( w typie amerykańskiego malarza Pollocka), który polega na zamaszystym chlapaniu farbą. Wtedy nie liczy się tak bardzo efekt finalny jak sama radość tworzenia. Ale to właśnie ona – RADOŚĆ TWORZENIA – jest naszą dewizą i naszym celem. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach nie muszą posiadać specjalnych zdolności, chcemy im dać tę radość!

 

złóż zapytanie

Informacje o zajęciach plastycznych